EKONOMİ:
‘Devletin ve millet yanındayız'
Tüm Sanayici ve İş Adamları (TÜMSİAD) Çorum Şubesi tarafından üyelerine yönelik 'Devlet Destek ve Hibeleri' konulu konferans düzenlendi.

Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansta TÜMSİAD üyeleri devlet hibeleri ve destekleri konusunda bilgilendirildi.
Konferansın konuşmacılığını TÜMSİAD Proje Yönetim Merkezi Komite üyesi Adnan Kahraman ve Nuras Yönetim ve Danışmanlıktan Devlet Hibeleri Uzmanı Caner Karadağ yaptı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan TÜMSİAD Çorum Şube Başkanı Abdurrahman Kılıç, ülkesine, devletine ve milletine bağlı bir STK olduklarını söyledi. 

'DEVLETİNE, MİLLETİNE VE ÜLKESİNE BAĞLI BİR STK'YIZ'

Türkiye'de 52 ilde temsilcilerimiz ve şubeleri olduğunu ifade eden Kılıç, 52 şubede 13 bin TÜMSİAD üyesi olduğunu ve Çorum'da da 84 üyelerini bulunduğunu dile getirdi.
TÜMSİAD Çorum Şubesi'nin 2 yıl önce kurulmasına rağmen çalışmaları ile ülkeye katkı değer sağlayan, ülkesine, milletine ve devletine bağlı bir STK olduğunu vurgulayan Kılıç, iş adamlarının sorunlarının çözümü için devlet ve hükümetle aralarını iyi tuttuklarını açıkladı. 

TÜMSİAD üyelerinin çoğunluğunun KOBİ'lerden oluştuğunu dile getiren Kılıç; "Türkiye'de işletmelerin %99'u KOBİ'ler oluşmakta. KOBİ'ler ekonomide ciddi bir yer teşkil etmekte. İstihdamın %75'i, ihracatın %60'ı, ithalatın %40'ı KOBİ'ler oluşmakta. O yüzden KOBİ'ler ekonominin can damarı durumunda." diye konuştu 

TÜMSİAD Çorum Şube Başkanı Abdurrahman Kılıç'ın konuşmasının ardından Nuras Yönetim ve Danışmanlıktan Devlet Hibeleri Uzmanı Caner Karadağ, TÜMSİAD üyelerine 'Devlet Destek ve Hibeleri' konusunda açıklamalarda bulundu.

Kimlerin nasıl ne ve şekilde devlet desteklerinden yararlanabileceğini anlatan Karadağ, devletin KOBİ'lere ve işletmecilere yönelik iki türlü desteği olduğunu söyledi.
Devlet hibe ve desteklerinin amacını açıklayan Karadağ, "Devlet hibe ve destekleri ile işletmelerin mevcut durumunu daha stabilize hale getirmek. Kaliteli ve verimli hizmet üretmelerini sağlamak, Rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek. Yurt içi ve yurt dışı Pazar paylarını artırmak amacıyla hibe desteği verilmesi amaçlanmaktadır." dedi
Karadağ, konuşmasının devamında KOSGEB tarafından verilen desteklerin ayrıntılarını anlattı. Programda ayrıca katılımcıların soruları yanıtlandı.
Konferans sonunda TÜMSİAD Çorum Şube Başkanı Abdurrahman Kılıç katılımcılara teşekkür plaketi verdi.Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘1 yılı geçtiyse ödemeyin’
Gazetecilerle bir araya gelen Maliye Bakanı hemşehrimiz Naci Ağbal, trafik cezaları ve TEDES ile ilgili önemli...

Haberi Oku